:: Strona główna                 
:: Historia
:: Program
:: O nas
:: Nasi goście
:: Organizator i Partnerzy
 

XI Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny "Źródła i Inspiracje"

Kraków, 25 września, 19-21 października 2017

 

Akademia Muzyczna w Krakowie, ul św. Tomasza 43

 


więcej fotografii w dziale historia 

Na skutek wielokrotnych próśb i sugestii bardzo wielu osób podejmujemy próbę przywrócenia do życia krakowskiego festiwalu perkusyjnego "Źródła i Inspiracje", którego ostatnia edycja odbyła się w 2015 roku. Powołany do życia przed dziesięciu laty przez Jana Pilcha – perkusistę i wykładowcę Akademii Muzycznej w Krakowie – znalazł swój dom w murach krakowskiej Uczelni.

I tym razem tak będzie. Planowane są cztery koncerty w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej przy ul. św. Tomasza 43. Program całego wydarzenia jest jeszcze w trakcie dopracowywania ostatnich szczegółów. Wiadomo już na pewno, że 25 września, w ramach Prologu do festiwalu, wystąpi w Krakowie po raz pierwszy dwoje wybitnych perkusistów amerykańskiej awangardy: Joey Baron i Robin Schulkowsky, z którymi po koncercie będzie można się spotkać i porozmawiać o tworzonej przez nich muzyce.

W październiku usłyszymy dwie grupy perkusyjne: Debrecen Percussion Group pod kierownictwem Istvana Szabó z Węgier oraz Persecussio Group z Walencji pod wodzą Manela Ramady. Wystąpi także duet wybitnie uzdolnionych młodych perkusistów z Krakowa: Jakub Kołodziejczyk i Paweł Dyyak. Specjalnie na ten festiwal przygotowywany jest koncert, w którym wystąpią perkusiści związani z Akademią Muzyczną – jej absolwenci i wykładowcy. Projekt pod nazwą The Drummers of Kraków, związany z obchodami 10-lecia istnienia Katedry Jazzu w Akademii, nawiązuje do pamiętnego koncertu szwajcarskiej grupy The Drummers, kierowanego przez Pierre'a Favre'a. Planowany jest także koncert poświęcony muzyce etnicznej, którego szczegóły będą znane już wkrótce. W tym roku będziemy także współpracować z klubem Strefa Etno, gdzie odbywać się będą wieczorne drum-sessions i koncerty klubowe. Już dzisiaj bardzo serdecznie zapraszam na wszystkie festiwalowe wydarzenia!

prof. dr hab. Jan Pilch
— Dyrektor Festiwalu


 

Academy of Music in Cracow
ul. Św. Tomasza 43
31-027 Kraków
Tel.: +48 12 422 44 00
Faks: +48 12 422 44 55
www.amuz.krakow.pl